Albe İnşaat,Isı yalıtımı,Mantolama,Dış Cephe Kaplama,Çatı Uygulamaları

Yönetici Kılavuzu

ISI YALITIM FİYATLANDIRMA SÜRECİ
ALBE İnşaat AYRICALIKLARI

ALBE İnşaat ısı yalıtımı konusundaki liderliği, kurumsal ve yenilikçi yapısı sayesinde sizlerin bu konudaki tüm bilgi ve taleplerini karşılayabilme özelliğine sahiptir.

Ücretsiz keşif, uzman ekibimiz tarafından profesyonel hesaplama teknikleri yardımıyla gerçekleştirilecek ve konutlarınızın doğru ölçümlerine ulaşmanızı sağlayacaktır.

Ücretsiz Keşif ile başlayan ve teslim aşamasına kadar devam eden tüm ek hizmetlerimizi gördüğünüzde bizimle çalışmaktan haz aldığınızı hissedeceksiniz.

Uygulama esnasında iş süreçlerine göre sıralanmış ALBE İnşaat ayrıcalıkları;

AYRICALIK 1 - YALITIM DANIŞMANLARINDAN TEKNİK DESTEK

Zor bir süreç olan ısı yalıtım kararı alma aşamasında, binanızın ihtiyaçlarını birlikte belirleyelim !

Toplu karar almanın zor ve enerji tasarrufu konusunda beklentilerin yüksek olduğu ısı yalıtım sürecinde tüm daire sakinlerinin ortak isteği ve kabulünü kazanmak adına yalıtım danışmanları gerekli açıklamaları belirlediğiniz tarih ve adreslerde gerçekleştirir, ısı yalıtım detayları ve binanıza getirileri ile ilgili tüm katılımcıları bilgilendirirler. Gerçekleştirilecek uygulamaların tüm adımlarında yalıtım danışmanlarından ihtiyaç duyduğunuz teknik desteği alabilir, konutlarınıza değer katacak ve konfor seviyesini arttıracak uygulama ve hizmetler hakkındaki önerilerini talep edebilirsiniz.

AYRICALIK 2 - HUKUKİ DANIŞMANLIK

Yalıtım kararı zor bir süreçtir. Bunu sizin için biz çözelim !

ALBE İnşaat hukuk danışmanlarının yaptığı incelemelerde, konut yönetimlerinin aldığı ısı yalıtım kararlarının oldukça büyük bir miktarının hukuki açıdan hatalı olduğu ve ileride oluşması muhtemel bir anlaşmazlık durumunda yasal yönden zor durumda kalınmaya sebep olacak eksikliklere sahip olduğu gözlemlenmiştir.

Isı yalıtımı uygulamaları esnasında ve ödeme sürecinde Kat Mülkiyeti Kanunu (KMK) ve sözleşme hukukuna ilişkin tüm hukuki süreçlerde danışmanlık ALBE İnşaat şirket avukatları tarafından ücretsiz olarak yürütülmektedir.

Anlaşma kararı alan konut yönetimlerinin, sözleşme ve karar defteri konusunda ihtiyaç duyabileceği tüm hukuki destek ile birlikte yalıtım süreci boyunca sorun yaşanabilecek konut sakinlerinin takibi de şirket avukatlarımız tarafından yönetilmektedir.

Yalıtım uygulamalarından muzdarip olmuş konut yöneticileri düşünüldüğünde, hukuki danışmanlık hizmeti sürecin daha sağlıklı yürütülmesini sağlar ve yanlış karar alımları gibi sık rastlanan durumları ortadan kaldırarak uygulama sonrasında yaşanabilecek olumsuzlukları giderir.

ALBE İnşaat yenilikçi çözümlerine örnek bu hizmetleri ile yönetim ve konut sakinleri arasındaki ilişkilerin zarar görmemesini esas alır.

AYRICALIK 3 - MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ

Çözüme ihtiyaç duyduğunuz her anda, ALBE İnşaat bir telefon kadar yakında !

ALBE İnşaat müşteri ilişkileri danışmanları sözleşme aşamasından uygulama bitimine kadar ihtiyaç duyduğunuz her süreçte, sorularınıza cevap verir ve çalışmalarını beklentilerinizi karşılamak adına yürütürler. Yalıtım süreci boyunca müşterilerimizin istek ve arzuları müşteri ilişkileri danışmanlarımız tarafından öğrenilir ve giderilmesi için gerekli departmanlar koordine edilir. Uygulamanın tamamlanmasından sonra da müşteri ilişkileri departmanı sizlerle olan iletişimini devam ettirir.

AYRICALIK 4 - 3 BOYUTLU RENKLENDİRME

Yalıtım kararınızı sözlere değil, kendi gözlerinize inanarak verin !

Tüm konut sakinlerinin ortak beğenisini kazanmak doğrultusunda ALBE İnşaat tasarım ekibi, kullandığı 3 boyutlu renklendirme teknolojisi ile uygulama öncesinde renk kombinasyonları ve estetik yapı elemanlarını bina fotoğraflarınıza uygular. Bu bilgileri yalıtım projesi sonrasında beklenmedik sonuçlara yol açmamak adına konut yönetimine büyük boyutlu görseller halinde sunar. Bu uygulama sizlere, konutlarınızın uygulama sonrası bürüneceği yeni görünümü ayrıntılı bir şekilde görebilme ve istenildiği takdirde değiştirebilme olanağı sağlar.

Isı yalıtımı ile ilgili yapacağımız görüşmelerde, ALBE İnşaat tasarım ekibinin konutlarınıza değer katacak estetik tasarım önerilerini öğrenebilirsiniz.

AYRICALIK 5 - PLANLAMA

Siz karar verin, gerisini biz sizin için düşünelim !

ALBE İnşaat teknik kadrosunda bulunan endüstri mühendisliği alt yapısına sahip planlama uzmanları çalışmalarını, binanızda gerçekleşecek ısı yalıtım uygulamasının sorunsuz ilerleyebilmesi ve konut sakinlerinin hissedebilecekleri uygulama esnasındaki rahatsızlıkları en aza indirebilmek için yürütürler. Tüm sürecin organizasyonu planlama uzmanları tarafından oluşturulur ve gerekli önlemler alınır, dolayısıyla ALBE İnşaat yalıtım projeleri zamanında ve herhangi bir aksaklık yaşanmadan tamamlanır.

ALBE İnşaat sektörde çok sayıda yalıtım projesini aynı anda yürütebilecek kapasite ve imkanlara sahip tek markadır.

AYRICALIK 6 - YETERLİLİK BELGESİ SAHİBİ ROS YAPI YALITIM USTALARI

ALBE İnşaat yıl içerisinde gerçekleştirdiği usta konferansları ile yalıtım ustalarının sektörel yönelim ve yeniliklerden haberdar olmalarını sağladığı gibi, yalıtım sektöründe rastlanan ve beklentileri karşılamayan hatalı uygulamaların ancak yalıtım ustalarının sürekli eğitimleri ile önlenebileceğine inanır.

Binlerce usta arasından birçok kriter göz önünde bulundurularak seçilen ALBE İnşaat yalıtım ustaları, İZODER ( Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği) tarafından uygulanmaya başlanan ve test-uygulama-değerlendirme süreçleri sonrasında hak kazanabilen mesleki yeterlilik belgelerine sahip olmaktadırlar.

ALBE İnşaat, yalıtım mesleğini icra etmek isteyen ustaların yeterlilik belgesine sahip olmalarını, sektörde yaşanan tüketici mağduriyetlerinin önlenmesinde anahtar bir süreç olarak görmektedirler.

AYRICALIK 7 - İŞ GÜVENLİĞİ

Yalıtım uygulamalarında ALBE İnşaat’ nın birinci önceliği insanların güvenliğidir !

Isı yalıtım uygulamaları esnasında iş kazalarının yaşanabileceği göz önünde bulundurulmalı ve gerekli önlemler alınmalıdır. İş kazaları meydana geldiğinde işveren olarak konut yönetimlerinin de sorumlulukları bulunur. Yüklenici firma olarak ALBE İnşaat, proje esnasında çalışacak ekibinin sigortalı olması ve benzeri gibi proje başlangıcında kendine düşen yükümlülükler dışında, yasal açıdan konut yönetimlerinin payına düşen sorumlulukları da üstlenir.

ALBE İnşaat ile işveren mali sigortası olarak adlandırılan ve iş kazaları için düzenlenen özel bir sigorta sayesinde alacağınız risk en aza indirgenir.

İş kazaları kazaların haricinde şantiye çevresindeki insan ya da araçlara gelebilecek büyük hasarlara karşı da ALBE İnşaat, konut yönetiminin sorumluluğunu üstlenecek tedbirler alır. 2 yıl süreli kasko ve diğer farklı sigorta güvenceleri ile içiniz rahat olsun.

AYRICALIK 8 – PROJE SORUMLULARI

Uygulama alanı ALBE İnşaat’ ya teslim edilmiş bir emanettir !

Isı yalıtım uygulamalarında proje alanlarının her gün takip altında tutulması, yaşanabilecek aksaklıklara gösterilecek anında müdahaleler açısından önemlidir. ALBE İnşaat’ nın her müşterisine özel atanmış proje sorumluları, önceden planlaması yapılmış rutin ziyaretleri günlük olarak gerçekleştirerek, oluşabilecek sorunları önceden tespit eder ve gerekli önlemlerin alınmasını sağlarlar.

Bu ziyaretler sayesinde konut yönetimi ile sürekli iletişim içerisinde olarak, planlama uzmanları ile konut yönetimleri arasındaki koordinasyonu sağlar ve çalışmaların sorunsuz bir şekilde yürütülmesine yardımcı olurlar.

AYRICALIK 9 - ÖDEME TOPLAMA

Her dairenin kendi sorumluluğunu aldığı çözüm !

ALBE İnşaat finans ekibi, konut yönetimlerinin en büyük sıkıntılarından biri olan tahsilat işlemleri yükünü, daire sakinleri ile tek tek görüşüp uzlaşmak suretiyle, konut yönetimlerinin yerinde tahsil ederek bu sorunu ortadan kaldırmakta ve büyük bir kolaylık sağlamaktadırlar.

Sağlayacağınız, karar defterinde yetki vermek ve konut sakinlerinin iletişim bilgilerini teslim etmek gibi basit yardımlarla, ALBE İnşaat finans ekibinin sağladığı bu eşsiz hizmetten kolayca faydalanabilirsiniz.

AYRICALIK 10 - İŞÇİLİK VE MALZEMEDE GERÇEK GARANTİ

Garantimiz yaptığımız işe duyduğumuz güvenin yansımasıdır !

Konut yöneticilerinin sıklıkla mağdur olduğu önemli sorunlardan biri de uygulama sonrası muhatap bulamama konusudur. ALBE İnşaat, müşterilerinin bu sorununu çözmeyi, kurulduğu günden beri öncelikleri arasında görür. Binanızda gerçekleştirilecek tüm uygulamalar ALBE İnşaat ile gerçek bir garanti altına alınır. Söz konusu garantiniz, tercih ettiğiniz ısı yalıtım paket sistemine bağlı olarak 10 yıla kadar uzatılabilmektedir.

Profesyonel uygulamaları tüm yalıtım sektörü tarafından kabul edilen ve işçiliğine yalıtım markaları tarafından kefil olunan ALBE İnşaat, bu özelliği ile yalıtım sektöründe yer alan ayrıcalıklı bir uygulayıcı firmadır.

AYRICALIK 11 – ENERJİ KİMLİK BELGESİ DANIŞMANLIĞI

Enerji verimlilik sınıfının yüksek olması konutların değerini doğru orantılı olarak arttırır ve bu anlamda enerji kimlik belgesinde üst sınıfta yer almak isteyen konutlarda belirli revizyonların yapılması gerekmektedir. Aynı zamanda, enerji verimlilik sınıfının yüksek olması daire sahiplerinin tüm faturalarındaki vergi dilimlerinin azalmasına neden olur. Hem enerjiden tasarruf sağlayıp fatura tutarlarını düşüren daire sahipleri, vergi dilimlerinin azalması ile faturalarda ekstra indirim almış olur.

ALBE İnşaat, konut yönetimlerinden aldığı bina mimari projelerini inceleyerek, mevcut enerji verimlilik sınıflarını tespit eder ve uygulama sonrasında konutların hangi enerji verimlilik sınıfında yer alacağını yönetimlere sunar. Ulaşılmak istenen enerji verimlilik sınıfı için TS 825 standartlarına uygun yalıtım malzemesi kalınlıkları ve gerçekleştirilecek diğer uygulama seçeneklerini yönetimlere sunarak müşterilerini daha değerli evlere kavuşturmak adına danışmanlık hizmeti verir.

AYRICALIK 12 – BÜTÜN İŞLER İÇİN TEK MUHATAP

Konutlarda gerçekleştirilecek her bir uygulama için ayrı ayrı araştırma yapmak ve işin takibi ile uğraşmak zorunda kalınmakta, yaşanabilecek problemler karşısında muhatap bulunamamaktadır. ALBE İnşaat, konutların ihtiyaç duyduğu birçok uygulamaya, alanında uzman partnerler yardımıyla çözümler sunar ve birçok uygulamayı aynı anda, tek ve güvenilir bir muhatap ile gerçekleştirmenizi sağlar.

İhtiyaç duyulan diğer uygulamaların ALBE İnşaat tecrübesi ile gerçekleştirilmesi halinde avantajlı ödeme seçenekleri ve ödeme toplama hizmetinden faydalanabilirsiniz.

ALBE İnşaat ısı yalıtım ve ek uygulama gibi paket çözümleri ile konutlara, anahtar teslim bir sistem sunar…

 


Her türlü bilgi almak için ücretsiz keşif formumuzu doldurabilir ya da 0312 270 77 75 numaralı telefonlardan bizlere ulaşabilirsiniz.