Albe İnşaat,Isı yalıtımı,Mantolama,Dış Cephe Kaplama,Çatı Uygulamaları

Ek Uygulama Alanlarımız

SERAMİK FAYANS KALEBODUR


Banyo, tuvalet ve mutfaklar. Islak alanlar dediğimiz bu mekanların hem zemininde, hem de duvarlarında seramik kullanılır. Bunun en önemli sebebi seramiğin ıslak alanlar dediğimiz bu alanları nemden ve buhardan korumasıdır. Dekosan, zengin fayans ve seramik çeşitleri ve uzman çalışanları ile yaşam alanlarınız için çözümler sunmaktadır.

Mutfak duvarlarında seramik kullanma ülkemizde yaygın değildir. Ancak yemek ve su buharları ile nemli bir ortam olmasından dolayı aslında mutfaklar da ıslak alanlardır. Banyo ve tuvaletlerde zeminden duvara boydan boya seramikle korumak en doğru seçenektir. Mutfaklar ise belli bir bölgeyi muhafaza etmek yeterli olacaktır.


Dış ıslak alanlar olarak adlandırılan balkon ve terasların da tüm yüzeyleri için en iyi kaplama malzemesi olarak seramik önerilmektedir Çünkü, seramik hem ısı kaybını daha iyi önler, hem de gürültüyü daha az geçirir. Bu alanlar dışında hastane ve sağlık kuruluşları temizliğin en önemli olduğu mekanlardır. Bu nedenle üzerinde mikrop barındırmayan ve leke tutmayan en ideal kaplama malzemesi olarak bu mekanlarda seramik çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Tüm laboratuvarlar, ameliyathaneler, hasta odaları, eczaneler, ilaç üretim tesislerinde yüksek hijyenik ortam temin ettiği için seramik kullanılmaktadır. Seramikle kaplanan dış mekan ve cepheler yıllarca doğanın tüm etkilerine karşı direnir.

Faydaları:

Kapladığı alanı nemden ve buhardan korur.

İyi bir yalıtım aracıdır.

Kolay temizlenebilir, leke tutmaz.

Estetik ve dayanıklıdır.

 


Her türlü bilgi almak için ücretsiz keşif formumuzu doldurabilir ya da 0312 270 77 75 numaralı telefonlardan bizlere ulaşabilirsiniz.